Pracownicy PKM Sosnowiec dostaną podwyżki. Ich pensje w 2017 roku wzrosną nawet o ok. 200 zł.

Podwyżka dla pracowników PKM Sosnowiec jest efektem negocjacji płacowych przeprowadzonych z pracodawcą przez zakładowe organizacje NSZZ Solidarność i OPZZ.

Jak przekazali związkowcy, od 1 stycznia 2017 roku wynagrodzenia zasadnicze pracowników umysłowych zostały podniesione o 117 zł, a zasadnicze stawki godzinowe kierowców i pracowników zaplecza technicznego są wyższe o 70 groszy.

PRZECZYTAJ: PKM Sosnowiec kupi nowe autobusy

To jednak nie koniec podwyżek w sosnowieckim przedsiębiorstwie. Kolejne będą obowiązywać od czerwca 2017 roku. Wtedy też pracownicy umysłowi będą zarabiać o 84 zł więcej, z kolei stawki godzinowe dla kierowców i pracowników zaplecza technicznego wzrosną o kolejne 50 groszy.

– Podwyższenie stawek zasadniczych oznacza wzrost pozostałych wskaźników wynagrodzeń, m.in. premii – zaznacza Andrzej Badura, przewodniczący Solidarności w PKM Sosnowiec.

Jak podkreślają związkowcy, negocjacje były bardzo trudne, ale zakończyły się z korzyścią dla pracowników.

– Staraliśmy się wynegocjować jak najwyższe podwyżki, ale musieliśmy brać pod uwagę sytuację finansową spółki, która nie jest najlepsza. Firma planuje zakup ponad 80 autobusów. Część pieniędzy na nowy tabor będzie pochodziła z Unii Europejskiej, ale musimy mieć także wkład własny. Ta inwestycja jest niezbędna, jeśli w dalszym ciągu chcemy świadczyć usługi dla KZK GOP. Jeżeli nie kupimy nowych autobusów, będziemy musieli zrezygnować z obsługi niektórych połączeń, a to może się wiązać z redukcjami etatów – wyjaśnia Andrzej Badura.

Obecnie w PKM Sosnowiec zatrudnionych jest 865 osób.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here