Podsumowanie tygodnia. Każdego dnia dostarczamy Wam najświeższe informacje z całego regionu. Sprawdźcie, co ważnego działo się w tym tygodniu w Zagłębiu Dąbrowskim.

Miniony tydzień obfitował w wiele ważnych wiadomości dla naszego regionu. Wybraliśmy dla Państwa kilka wybranych informacji. Sprawdźmy, czym żyło Zagłębie?

1Zagłębiak na czele metropolii

Kazimierz Karolczak szefem metropolii – fot. Tomasz Żak/slaskie.pl

Stało się! Kazimierz Karolczak został przewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nowy szef związku był jedynym kandydatem.

CZYTAJ WIĘCEJ

2Sosnowiecka straż miejska bez komendanta

Straż miejska – fot. PL

Zbigniew Krupa nie jest już komendantem sosnowieckiej straży miejskiej. Taką decyzję podjął prezydent Arkadiusz Chęciński. Kto go teraz zastąpi?

CZYTAJ WIĘCEJ

3Skatował własną babcię

Seniorka – fot. Pixabay

W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 29-latek, który dotkliwie pobił własną babcię. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Wyrodnemu wnuczkowi grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ

4Starą wołgą ruszyli w świat

Złombol – fot. archiwum prywatne

Ponad pięćset samochodów, tysiąc osób i mnóstwo dobrych emocji. 2 września z parkingu katowickiej strefy kultury wystartowała 11. edycja charytatywnego rajdu Złombol. W wyścigu do Kraju Basków nie zabrakło także ekipy z Zagłębia.

CZYTAJ WIĘCEJ

5Awantura o dostęp do kultury

Spektakl „Bóg mordu” – fot. mat.pras.

– To skandal, zwykłe chamstwo i nic więcej. Nie ma to nic wspólnego z kulturą – mówi wzburzona pani Alina z Dąbrowy Górniczej. O co chodzi? O sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood, którą organizuje Pałac Kultury Zagłębia.

CZYTAJ WIĘCEJ

6Boruc i Fonfara kupią Zagłębie?

Artur Boruc – fot. Arch. TZ

Artur Boruc i Andrzej Fonfara chcą kupić Zagłębie Sosnowiec. Były bramkarz reprezentacji Polski i znany bokser prowadzą intensywne negocjacje z miastem i klubem. Czy szykuje się największa sensacja roku?

CZYTAJ WIĘCEJ

712-letni dąbrowianin bohaterem

12-latek uratował życie mężczyzny – fot. UM Dąbrowa Górnicza

12-latek z Dąbrowy Górniczej stał się ogólnopolskim bohaterem, po tym jak przez 10 minut robił masaż nieprzytomnemu mężczyźnie. Jak zakończyła się ta historia?

CZYTAJ WIĘCEJ

8Co dalej z dworcem w Maczkach?

Wizualizacja dworca w Maczkach – fot. mat. PKP S.A.

Rewitalizacja zabytkowego dworca kolejowego w Maczkach została wstrzymana. Taką decyzję podjęła P.A. Nova, która zerwała umowę z PKP. Co teraz? To pytanie zadają sobie od tygodnia mieszkańcy i władze Sosnowca.

CZYTAJ WIĘCEJ

9Z magistratu do Urzędu Marszałkowskiego?

Marcin Bazylak zastępcą prezydenta Dąbrowy Górniczej – fot. Bartosz Kowal

Już wkrótce pierwszy zastępca Dąbrowy Górniczej może się przenieść do Urzędu Marszałkowskiego. Marcin Bazylak jest bowiem wymieniany jako kandydat do zarządu województwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

10Syn Edwarda Gierka odpuszcza

Debata o Edwardzie Gierku w Sosnowcu – fot. MZ

W piątek, 15 września, w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się debata „Edward Gierek – dokonania i rola w rozwoju Sosnowca”. Gościem specjalnym był prof. Adam Gierek. Syn Edwarda Gierka zaskoczył wszystkich i stwierdził, że nie warto za wszelką ceną walczyć o nazwę ronda.

CZYTAJ WIĘCEJ

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here