Podsumowanie tygodnia. Każdego dnia dostarczamy Wam najświeższe informacje z całego regionu. Sprawdźcie, co ważnego działo się w tym tygodniu w Zagłębiu Dąbrowskim.

Kolejny tydzień za nami. Wybraliśmy dla Państwa kilka wybranych informacji. Sprawdźmy, czym żyło Zagłębie?

1 ROSNĄ OPŁATY ZA ŚMIECI. To już pewne! Od nowego roku mieszkańcy zapłacą 17 zł za śmieci segregowane i 34 zł za niesegregowane. Taką decyzję podjęli radni na październikowej sesji Rady Miejskiej.

2 WALCZĄ O CZYSTE POWIETRZE. Dąbrowa Górnicza walczy o czyste powietrze. Miasto rozpoczęło akcję kontroli pieców i uruchomiło ekologiczne patrole.

3 BASEN Z OPÓŹNIENIEM. Nowy basen w parku Grabek w Czeladzi miał być gotowy na wakacje 2020. Już teraz wiadomo, że realizacja tego zadania opóźni się, bo unieważniono ogłoszony przetarg.

4 KOBIETA PRZEWODNICZĄCĄ RADY MIEJSKIEJ. Ewa Szota została nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Sosnowcu. Radna zastąpiła Mateusza Bochenka, który w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski.

5 SEPARATORY RECEPTĄ NA KIEROWCÓW? Na kilku przejściach dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu pojawiły się specjalne separatory. Mają sprawić, by kierowcy nie wyprzedzali w tych miejscach.

6 SUKCES CZY PORAŻKA? Od kilku lat budżet obywatelski jest jednym z kluczowych narzędzi w rękach mieszkańców i wzbudza zainteresowanie. Czy jest ono jednak na tyle duże, by mówić o sukcesie projektu?

7 PODARUJ DZIECKU RODZINĘ. Zawód rodzic? To możliwe. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu poszukuje osób odpowiedzialnych i empatycznych, które chcą i mogą zapewnić dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców rodzinne wsparcie.

8 CO DALEJ Z FABRYKĄ PEŁNĄ ŻYCIA? Na październikowej sesji radni z Dąbrowy Górniczej nie zgodzili się na powołanie miejskiej spółki, która miałaby zarządzać budową i funkcjonowaniem nowego centrum miasta.

9 CHCE CHRONIĆ JEŻE. Jeże są w Polsce chronione, ale często człowiek nieświadomie im szkodzi, niszcząc legowiska. Zaradzić temu chce sosnowiecki radny Damian Żurawski.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here