Podsumowanie tygodnia. Każdego dnia dostarczamy Wam najświeższe informacje z całego regionu. Sprawdźcie, co ważnego działo się w tym tygodniu w Zagłębiu Dąbrowskim.

Kolejny tydzień za nami. Wybraliśmy dla Państwa kilka wybranych informacji. Sprawdźmy, czym żyło Zagłębie?

1 BATALIA O SZKOŁY. Władze Jaworzna zapowiedziały reorganizację siatki szkół. Chociaż ostatecznych decyzji w tej sprawie nie podjęto, zapowiedzi ze strony miasta mocno zaniepokoiły rodziców oraz uczniów, którzy nie zamierzają dopuścić do żadnych zmian.

2 AUTOSTRADA DLA ROWERÓW. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia planuje budowę autostrady dla rowerów. Velostrada ma połączyć miasta Zagłębia z Katowicami i ma powstać w ciągu dwóch lat.

3 KOMPLEKSOWA KONTROLA NIERUCHOMOŚCI. W grudniu rozpoczną się kompleksowe kontrole nieruchomości pod względem utrzymania czystości i porządku w Będzinie.

4 WALKA O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI. Prace remontowe związane z usunięciem awarii w Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu przedłużają się. Dzieci od ponad tygodnia nie uczęszczają do placówki i nie wiadomo, kiedy będą mogły bezpiecznie wrócić.

5 KOLEJ WISZĄCA W NASZYCH MIASTACH? Trwają prace związane z powstaniem kolei metropolitalnej, która ma stać się koleją przyszłości. Jednym z pomysłów jest budowa autonomicznej kolejki jednoszynowej tzw. monorail. Nowatorski projekt zaprezentowała firma Bombardier.

6 W SŁUŻBIE PACJENTOM. Trwa zbiórka pieniędzy na zakup karetki szpitalnej, która służyć będzie pacjentom Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Stare pojazdy nazywane są przez pacjentów karawanami.

7 Z POMOCĄ CZWORONOGOM. Trwa wielka mobilna zbiórka „Będzin pomaga”, której celem jest pomoc bezdomnym i bezbronnym psom i kotom z sosnowieckiego schroniska.

8 ZAWIESZONE ODDZIAŁY W SZPITALACH. Zawieszona została działalność oddziału udarowego w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej oraz dzienny oddział psychiatryczny w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

 1. Zdjęcie się pozajączkowało 😎
  Na parkingu przed PKP nie działa większość latarni – w tym te oświetlające kiedyś budynek…

  PS
  Te budy cyrkowe z Patelni to nie znikną nigdy? Nawet winda nie spowodowała zniknięcia tego syfu?

 2. Lustrzane odbicie zdjęcia. Ktoś nie dopilnował, tak jak całej strony, przestarzałe wiadomości brak najnowszych wiadomości.

 3. Światła faktycznie nie świecą na tym parkingu – słabo 🙁
  A ten pod Ślimakiem też nie działało – pętla od Centrum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here