W piątek, 27 października podpisano umowę na remont odcinka alei Blachnickiego między skrzyżowaniami z ul. Braci Mieroszewskich i Lenartowicza w Sosnowcu. Koszt inwestycji to 3,8 mln zł.

Jak informują sosnowieccy decydenci, zakres prac obejmuje nie tylko przebudowę zniszczonej nawierzchni jezdni.

– Przebudowane zostaną także chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, prawie 40 słupów oświetlenia ulicznego będzie wymienionych. Przedmiotowy odcinek jest naprawdę w kiepskim stanie, po kompleksowej przebudowie komfort jazdy na pewno wzrośnie, a jednocześnie powody do radości będą mieli także rowerzyści – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas prac odtworzone zostaną także trawniki, ponadto posadzonych zostanie 10 sztuk drzew ozdobnych.

Za inwestycję wartą 3,8 mln zł w systemie „zaprojektuj i wybuduj” odpowiedzialna jest firma Eurovia Polska, która najpierw przygotuje projekt, a następnie zajmie się jego realizacją.

Sosnowiecki magistrat poinformował, że wykonawca na realizację przedsięwzięcia ma sześć miesięcy od daty podpisania umowy.

Skomentuj przez Facebook

14 KOMENTARZE

 1. A co z tramwajką?
  Będą robili podkop czy tory mają być w poziomie ulicy?
  Chyba, że od dawna wyczekiwana inwestycja przedłużenia 15-tki do bloków została uwalona?

  • w sumie to dobre spostrzeżenie 😉 za rok rozkopią nową drogę i zniszczą ciężkim sprzętem budującym torowisko…
   mam nadzieje że nie będzie tak jak obecnie na Lenartowicza od skrzyżowania z Braci Mieroszewskich kilka lat temu droga gruntownie zrobiona a teraz rozwalona od pół roku bo kanalizacji nie przewidzieli i pieniądze wyrzucone w błoto

   • A co powiecie o tym, że robią kanalizację, a nie pomyślą o odprowadzeniu wód deszczowych? Tak się robi w Sosnowcu właśnie. Przykładem jest ul.Promienna. Jak bedą solidne deszcze, to ludzie będą mieli wodę na posesjach i pontony im bedą potrzebne.

  • A po co komu , to przedłużenie 15-tki. Puścić autobus i sprawa komunikacji rozwiązana. Ta 15-tka, to potrzebna jak budowa nowego stadionu w Sosnowcu.

   • To tylko wisienka na torcie. Chęciński ciągle się chwali ile to robi dla mieszkańców (i jeszcze się awanturuje jak mu zwrócą uwagę) a mieszkańcy musza żyć z tym partactwem. Ja będę pamiętał o tym przy wyborach…

    • W Zagórzu widać to partactwo. Woda na drodze BM koło ronda to faktycznie wisienka na torcie;-) Remont Lenartowicza chyba już trwa blisko rok. Nie mówię, że za Górskiego było lepiej bo wtedy też było dziadostwo, ale myślałem, że teraz będzie przynajmniej normalnie. Ale i tak obecny lepszy niż poprzedni no chyba że pojawi się ktoś ciekawy

     • Górski to była „klasa” sama w sobie 🙂 U mnie Chęciński jest przegrany po tym jak po zwróceniu uwagi o brak szyn dla wózków w przejściu zarzucił rozmówcy kłamstwo bo przecież trwa remont (przejścia stoją k… tygodniami niewykończone, tak wyglądają te „remonty”). Ale najważniejsze, ze będziemy mieli stadion i ścieżki rowerowe do d…

 2. Pamiętajcie o sosnowieckiej myśli technicznej „będzie dłużej nowe” i tak w ramach tejże myśli np remontowana ulica Armii Krajowej nie doczeka się mostu = brak przejazdu => brak ruchu samochodowego = dłużej będzie nowe. A to że mieszkańcy są delikatnie mówiąc w dupie… cóż to ich wina ( jak myślą nasi łaskawi urzędnicy) nikt im nie każe tam przecież mieszkać.

 3. Macie rację z tym partactwem, powinna być gwarancja co najmniej pięć lat ale jak zrobią Blachnickiego nawet źle to będzie lepiej jak teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here