Zawierciańscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o podpalanie przenośnej toalety w parku miejskim. To jego kolejny tego typu czyn.

Do zdarzenia doszło na terenie parku miejskiego w Zawierciu. Policjanci zajmujący się sprawą od samego początku podejrzewali, że mają do czynienia z umyślnym podpaleniem. Na podstawie zgromadzonych informacji śledczy dotarli do 30-letniego zawiercianina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Wartość spalonej toalety wyceniono na kwotę ponad 4 tys. złotych. Płomienie zniszczyły także znajdujący się obok kosz. Na razie nie jest znany motyw działań mężczyzny. W przeszłości popełniał on już podobne przestępstwa. Teraz recydywiście grozi 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

 1. Czyli nawet 7 i pół roku podatnik będzie musiał zapewnić wandalowi wikt, opierunek, książki, gazety i telewizję w ośrodku wypoczynkowym zwanym potocznie więzieniem.
  Nie lepiej i taniej, kara w wysokości x krotności wartości szkody i bransoletka.
  A tak dla przyzwoitości przypomnę:
  Dz.U.1997.78.483 
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

  1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

  Nie mogę zrozumieć jednak jak do tego ma się wyrok sprawy opisanej w artykule trzy dni temu:
  http://twojezaglebie.pl/proboszcz-falszowal-dokumenty/
  Do jakiej grupy (wystaw co podpowiada Ci wyobraźnia) trzeba należeć, aby tak być potraktowanym za próbę wyłudzenia i oszustwa.
  Dura lex, sed lex – ale to nie w tym kraju i to bez względu na to, kto trzyma ster.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here