Właściciele samochodów i ich współpasażerowie mogą w poniedziałek (19 lutego) podróżować bezpłatnie Kolejami Śląskimi. To efekt smogu.

Ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich na dzień 19 lutego wprowadzamy bezpłatne przejazdy dla kierowców.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu.

– Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane – wyjaśnia Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich.

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni będziemy każdorazowo informować oddzielnym komunikatem.

To już piąty raz w tym roku, kiedy to przez bardzo złą jakość powietrza Koleje Śląskie oferują kierowcom bezpłatną podróż swoim taborem.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

    • Wystarczy regularnie (najlepiej po 11:00) wchodzić na stronę podaną przez uśmieszka. Jeśli choć jeden z obszarów województwa będzie pomalowany na fioletowo, na 90% wprowadzą darmowe przejazdy, chyba że to weekend (mimo to KŚ informowały o tym już w niedzielę).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here