Sosnowiecka policja zatrzymała mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który dokonał rozboju na przystanku autobusowym w centrum miasta.

Do niecodziennej sytuacji doszło 1 lipca w rejonie dworca kolejowego w Sosnowcu. Około południa do przystanku autobusowego podszedł dwudziestoparoletni mężczyzna, który bez powodu zaatakował kobietę.

– Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej chcąc zabrać telefon oczekującej na autobus kobiecie zaczął ją uderzać pięściami po głowie, kopać, a po osiągnięciu zamierzonego celu, chwilę później wsiadł do autobusu i odjechał – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Przybyły na miejsce patrol sosnowieckiej policji szybko ruszył w pościg za sprawcą zuchwałego rozboju. Znając rysopis sprawcy i pojazd jakim odjechał przestępca, mundurowi zatrzymali autobus na granicy Sosnowca z Będzinem. W nim zatrzymali pewnego siebie młodego mężczyznę, który był przekonany, że jest już bezpieczny i nic mu nie grozi.

Mężczyzna niebawem stanie przed sądem. Grozi mu teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

    • sosnowiec to takie Sin City, miasto grzechu, straży miejskiej ani policji nie uświadczysz w centrum…to miasto się nigdy nie rozwinie jeśli w centrum będzie szalała patologia a policja będzie się kryć po kątach…zrobić zero tolerancji dla przemocy i patologi w centrum miasta, wydzielić kwartał i niech tam non stop chodzą patrole, daje pół roku i problem patologi, kradzieży, włamań, burd i pijatyk się skończy a na miasto wreszcie będzie mogła wyjść ta normalniejsza część społeczeństwa i zostawi pieniądze w Sosnowcu a nie w Katowicach

  1. Zgadzam się, że pieszych patroli jest zbyt mało, za to radiowozy widać na każdy kroku. Policja zbyt odsunęła się od obywateli. Szybciej dostaniesz mandat za przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, bo akurat przejeżdżał radiowóz niż za pijackie burdy, bo policjantów patrolujących teren pieszo u nas praktycznie nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here