Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnił to policjant z Jaworzna, który będąc na wolnym, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie 62-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Policjant, który na co dzień pełni służbę jako technik kryminalistyki w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie, interweniował 25 grudnia, w czasie wolnym od służby. – Funkcjonariusz będąc na spacerze, w rejonie ul. Matejki, usłyszał huk, a gdy wyszedł zobaczyć co się stało, zauważył powoli odjeżdżający samochód, który miał przebite dwie opony – przekazał asp. sztab. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Samochód zatrzymał się po kilkunastu metrach, na jednym z parkingów osiedlowych. – Policjant niezwłocznie podbiegł do samochodu, aby sprawdzić co się stało. Za kierownicą siedział mężczyzna, który odpowiadał w sposób niezrozumiały i bełkotliwy. Wtedy również stróż prawa poczuł od niego silną woń alkoholu. Mundurowy udaremnił dalszą jazdę kierowcy i wyciągnął kluczyki ze stacyjki – relacjonuje rzecznik jaworznickiej policji.

Na miejsce przybył także patrol z wydziału ruchu drogowego. – Okazało się, ze 62-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedział Michał Nowak.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here