W Dąbrowie Górniczej trwa siatkarski turniej Plaża Open. W czasie sobotnich rozgrywek bardzo dobrze spisały się pary Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz, a także Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak.

Zawody w Dąbrowie Górniczej, a dokładniej w Centrum Sportów Wodnych i Letnich Zielona, rozgrywane są jako pierwsza odsłona tegorocznego cyklu. W sobotę siatkarze rywalizowali w turnieju głównym. Do ośmiu rozstawionych zespołów dołączyło kolejnych osiem, które awans wywalczyły w kwalifikacjach.

Do półfinałów, bez straty nawet seta, awansowały drużyny Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz oraz Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak.

Największą niespodzianką było szybkie odpadnięcie Jarosława Lecha i Marcina Ociepskiego, czyli turniejowej „jedynki”. Duet co prawda wygrał w pierwszej rundzie z parą Baran-Baran, ale przegrał dwa kolejne mecze i pożegnał się z rozgrywkami.

Furory nie zrobili także Czesi – Jakub Vala i Robert Kufa, którzy otrzymali od organizatorów dziką kartę. Zawodnicy odpadli już po dwóch meczach.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się o godz. 10:00.

Plaża Open to turniej siatkówki plażowej, który w tym roku odbędzie się już po raz dziewiąty. Z roku na rok impreza ewoluowała, zarówno organizacyjnie, jak i sportowo. Od pierwszych zawodów, w których grali głównie amatorzy, dziś gości najlepsze krajowe pary, w tym reprezentantów Polski. W zawodach Plaży Open grali m.in. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy są liderami światowego rankingu FIVB.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here