Sosnowieccy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która znajdowała się w jednym z wynajmowanych mieszkań w centrum miasta.

Sosnowieccy kryminalni, wspólnie z policjantami z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, weszli do jednego z mieszkań w centrum miasta. Jak wcześniej ustalili, miała tam znajdować się uprawa konopi indyjskich.

Wewnątrz okazało się, że w specjalnie przygotowanych, oświetlonych i wentylowanych tunelach, znajdują się łącznie 44 krzaki i 22 sadzonki konopi. Na miejscu kryminalni zabezpieczyli także ponad 670 porcji gotowego suszu marihuany, ponad 10 porcji amfetaminy i 4000 zł.

Za uprawę i przetwarzanie znacznych ilości narkotyków, zatrzymanemu 48-latkowi może grozić do 8 lat więzienia. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, gdyż był on już w przeszłości karany za różne przestępstwa, w tym także za przestępczość narkotykową.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here