Mieszkańcy Będzina mogą korzystać już z nowej atrakcji miasta. Na osiedlu Syberka wybudowany został plac do kalisteniki i street workoutu.

Plac do kalisteniki przeznaczony jest do siłowego i sprawnościowego treningu ulicznego. Atrakcja ta skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych, którzy chcą aktywnie spędzać czas wzmacniając kondycję oraz poprawiając sylwetkę.

Kalistenika to aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. pompki, mostki, brzuszki i dipy. Jest często łączona ze stretchingiem.

– To popularna obecnie forma ćwiczeń na świeżym powietrzu. Przy pomocy odpowiednich urządzeń wykonujemy trening siłowy z wykorzystaniem masy własnego ciała. Dzięki temu rozwijamy mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację – tłumaczą będzińscy urzędnicy.

Ćwiczenia te mają pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka oraz kształtowanie mięśni, równowagi, zwinności i koordynacji. Wykorzystuje się ją w ramach treningu wojskowego oraz wychowania fizycznego w szkołach na całym świecie.

Plac do kalisteniki w Będzinie - fot. UM Będzin
Plac do kalisteniki w Będzinie – fot. UM Będzin

Jednak, aby ćwiczenia kalisteniczne były efektywne, należy zadbać o prawidłową technikę i optymalną częstotliwość ich wykonywania. Ustalenie właściwego planu treningowego to pierwszy krok do sukcesu.

Będziński plac do kalisteniki, znajdujący się przy ulicy dr. Adama Bilika, ma także dać możliwość organizowania imprez sportowych np. zawodów czy pokazów kalisteniki, która staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu w Polsce i na całym świecie.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie, szkoda ze nie ma niczego do nauki stania na rekach na nieduzej wysokosci i pojedynczego slupu do robienia ludzkiej flagi ale wazne ze cos jest 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here