Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej po raz kolejny otworzy swoje zakamarki dla mieszkańców. Już w najbliższy piątek będziemy mogli zwiedzić zajezdnię, a nawet przejechać się zabytkowym autobusem.

Podróż zabytkowym Jelczem M11, zmiana „kapcia” w autobusie, jazda symulatorem gokartu i mnóstwo konkursów, to tylko niektóre atrakcje przygotowane na Dzień Otwarty Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.

Dzień otwarty odbędzie się w piątek, 19 maja w siedzibie PKM przy Lenartowicza 73. Na odwiedzających będzie czekała niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zajezdnię wraz z jej nowoczesnym zapleczem technicznym w towarzystwie wieloletnich pracowników firmy, którzy najlepiej znają jego zakamarki.

– Jest to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zajezdnię wraz z jej nowoczesnym zapleczem technicznym w towarzystwie naszych wieloletnich pracowników, którzy najlepiej znają jego zakamarki – wyjaśnia Marek Pikuła, prezes PKM w Sosnowcu.

Dla odwiedzających przygotowano również wiele innych atrakcji, m.in: konkurs wiedzy o przedsiębiorstwie, przejazd autobusem przez automatyczną myjnię autobusową oraz zmianę „kapcia” w autobusie. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, w tym zabawy w symulatorze jazdy gokartem

– Nie zabraknie zabytkowych autobusów w oryginalnych malowaniach WPK, takich jak Jelcz 043 popularnie nazywany „Ogórkiem”, Jelcz M11 oraz Ikarus 280. Na co dzień odrestaurowane przez pracowników PKMu pojazdy można obejrzeć w Izbie Tradycji Komunikacji Miejskiej w Będzinie – dodaje Pikuła.

Jednak główną atrakcją tegorocznych dni otwartych PKM będzie przejazd autobusem zabytkowym marki Jelcz M11 po Zagórzu, przewidziana o godzinie 11:00, 12:00, 13:00.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Dzień otwarty organizowany jest m.in.: z okazji promocji projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej na zakup 81 sztuk niskoemisyjnych, nowoczesnych autobusów w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Dzień otwarty PKM rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy się o godz. 15:00. Wstęp jest bezpłatny. Dodatkowo dla mieszkańców Sosnowca, Będzina, Czeladzi i Dąbrowy Górniczej organizatorzy przygotowali bezpłatny dojazd oraz gorący posiłek.

Rozkład jazdy na Dni Otwarte PKM

 • qua

  Szkoda, że ten autobus który dowozi zwiedzających z Czeladzi nie jedzie z Wojkowic. To tylko kawałeczek dalej, a mieszkańcy tego miasta też mieliby okazję zobaczyć zajezdnie skąd codziennie jeżdżą po Wojkowicach 24, 88, 99, 100 i 104.

  • DW

   Przecież z Wojkowic do Czeladzi można dojechać kilkoma liniami autobusowymi.

   • dred

    Szkoda tylko, że nie bezpłatnie.
    Wojkowice to niby zagłębiowskie miasto, a jak przychodzi co do czego to Zagłębie zawęża się do Będzina, Czeladzi, Dąbrowy i Sosnowca. Wojkowicom bezpłatny dojazd na imprezę już się nie należy. Dziwić się potem, że Wojkowicom bardziej po drodze ze śląskim Bytomiem niż zagłębiowskim Sosnowcem.

 • michał

  Wspaniały pomysł, ale dlaczego w piątek i to do południa, przecież wtedy się pracuje!!!!!

 • Patryk Porc

  Bardzo dobra idea tylko czemu w piątek wtedy ludzie pracują!