Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej po raz kolejny otworzy swoje zakamarki dla mieszkańców. Już w najbliższy piątek będziemy mogli zwiedzić zajezdnię, a nawet przejechać się zabytkowym autobusem.

Podróż zabytkowym Jelczem M11, zmiana „kapcia” w autobusie, jazda symulatorem gokartu i mnóstwo konkursów, to tylko niektóre atrakcje przygotowane na Dzień Otwarty Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.

Dzień otwarty odbędzie się w piątek, 19 maja w siedzibie PKM przy Lenartowicza 73. Na odwiedzających będzie czekała niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zajezdnię wraz z jej nowoczesnym zapleczem technicznym w towarzystwie wieloletnich pracowników firmy, którzy najlepiej znają jego zakamarki.

– Jest to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zajezdnię wraz z jej nowoczesnym zapleczem technicznym w towarzystwie naszych wieloletnich pracowników, którzy najlepiej znają jego zakamarki – wyjaśnia Marek Pikuła, prezes PKM w Sosnowcu.

Dla odwiedzających przygotowano również wiele innych atrakcji, m.in: konkurs wiedzy o przedsiębiorstwie, przejazd autobusem przez automatyczną myjnię autobusową oraz zmianę „kapcia” w autobusie. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, w tym zabawy w symulatorze jazdy gokartem

– Nie zabraknie zabytkowych autobusów w oryginalnych malowaniach WPK, takich jak Jelcz 043 popularnie nazywany „Ogórkiem”, Jelcz M11 oraz Ikarus 280. Na co dzień odrestaurowane przez pracowników PKMu pojazdy można obejrzeć w Izbie Tradycji Komunikacji Miejskiej w Będzinie – dodaje Pikuła.

Jednak główną atrakcją tegorocznych dni otwartych PKM będzie przejazd autobusem zabytkowym marki Jelcz M11 po Zagórzu, przewidziana o godzinie 11:00, 12:00, 13:00.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Dzień otwarty organizowany jest m.in.: z okazji promocji projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej na zakup 81 sztuk niskoemisyjnych, nowoczesnych autobusów w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Dzień otwarty PKM rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy się o godz. 15:00. Wstęp jest bezpłatny. Dodatkowo dla mieszkańców Sosnowca, Będzina, Czeladzi i Dąbrowy Górniczej organizatorzy przygotowali bezpłatny dojazd oraz gorący posiłek.

Rozkład jazdy na Dni Otwarte PKM

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że ten autobus który dowozi zwiedzających z Czeladzi nie jedzie z Wojkowic. To tylko kawałeczek dalej, a mieszkańcy tego miasta też mieliby okazję zobaczyć zajezdnie skąd codziennie jeżdżą po Wojkowicach 24, 88, 99, 100 i 104.

      • Szkoda tylko, że nie bezpłatnie.
        Wojkowice to niby zagłębiowskie miasto, a jak przychodzi co do czego to Zagłębie zawęża się do Będzina, Czeladzi, Dąbrowy i Sosnowca. Wojkowicom bezpłatny dojazd na imprezę już się nie należy. Dziwić się potem, że Wojkowicom bardziej po drodze ze śląskim Bytomiem niż zagłębiowskim Sosnowcem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here