Lider Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że partia wkrótce złoży projekt zakładający obniżenie pensji poselskich i wynagrodzenie wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński – lider Prawa i Sprawiedliwości, że jego partia złoży do Sejmu projekt dotyczący obniżenia pensji poselskich o 20 proc. Po kieszeniach, projekt uderzy także w wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków i starostów oraz ich zastępców.

Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, uwzględniając wszystkie składniki i dodatki, pensja wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka i starosty w 2018 roku nie może być wyższa niż siedmiokrotność kwoty bazowej, czyli 12 525,94 zł brutto (bez trzynastki i nagrody jubileuszowej). W tym roku kwota bazowa wynosi 1789,42 zł.

Ponadto, jako pracownicy samorządowi, mogą oni otrzymać: dodatek za wieloletnią pracę, nagrodę jubileuszową oraz jednorazową odprawę w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy. Dodatkowymi świadczeniami mogą być także: dodatek funkcyjny i specjalny.

Zapowiadany projekt miałby obniżyć te stawki. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że projekt zawierać będzie nowe limity obniżające, które wymuszą na włodarzach skromność.

Wynagrodzenie wójta (burmistrza, prezydenta miasta) ustala rada gminy w uchwale, wynagrodzenie starosty – rada powiatu, a marszałka województwa – sejmik wojewódzki.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze nie PiS ale Kaczyński. Po drugie, do skromności chce zmusić pasożyt, całe zycie na garnuszku podatnika. Jego ochrona kosztuje więcej niż te premie…

  2. PiSiory same sobie nagrody przyznają, a innym to by obcinali pieniądze? Może by tak dla przykładu sami obcięli swoje wypłaty, do najniższej krajowej najlepiej.

  3. „…nowe limity obniżające, które wymuszą na włodarzach skromność.” I tutaj proponuję skromność, którą możemy obserwować na przykładzie Rydzyków i jego podobnym wyżartym tłustym wieprzom mówiącym o potrzebie życia w skromności……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here