Zagłębie podczas przygotowań do rundy wiosennej nie przegrało jeszcze żadnego meczu sparingowego. Sosnowiczanie w tym tygodniu zagrali z Puszczą Niepołomice i Rekordem Bielsko-Biała.

Podopieczni Dariusza Dudka nie przegrali w tym roku jeszcze żadnego sparingu. Jak dotąd trzy wygrali – z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 2:1, Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:2 i Rekordem Bielsko-Biała 3:1 oraz dwa zremisowali – z Cracovią Kraków 2:2 i Puszczą Niepołomice 0:0.

W środę, 31 stycznia, sosnowiczanie rozegrali dwa mecze kontrolne. W pierwszym bezbramkowo zremisowali z Puszczą Niepołomice, a w drugim pokonali 3:1 Rekord Bielsko-Biała.

Mecz z Puszczą Zagłębiacy rozpoczęli bardzo agresywnie i już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie. Tymoteusz Puchacz dośrodkował do Szymona Lewickiego, ale ten znalazł się na pozycji spalonej. Chwilę później ten sam zawodnik stanął przed kolejną wyśmienitą okazją, a po nim uderzał Konrad Wrzesiński. Goście również tworzyli korzystne sytuacje. Blisko zdobycia bramki był Maciej Domański, ale po jego mocnym strzale piłka powędrowała kilka centymetrów nad bramką.

W pierwszej połowie Zagłębiacy jeszcze dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie. Najlepszą sytuację zmarnował Patryk Mularczyk, gdyż przestrzelił. Z kolei w 31. minucie z rzutu wolnego swoich sił próbował Tomasz Nowak.

Po przerwie obie drużyny starały się ustrzelić rywala. W 52. minucie Dawid Kudła pokazał klasę i wybronił groźny strzał Bartosza Żurka. Kilka minut później bramkarza gości próbował zaskoczyć Konrad Wrzesiński. Podobnie starał się Adam Banasiak, ale bezskutecznie. Żadna z ekip nie potrafiła postawić „kropki nad i” i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W drugim spotkaniu sosnowiczanie pokonali trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała 3:1. Bramki dla Zagłębia zdobyli Martin Pribula, Tomasz Nawotka i Konrad Kumor.

5 lutego Zagłębiacy – po raz pierwszy po awansie na zaplecze ekstraklasy – wyjadą na dziewięciodniowy obóz do Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim podopieczni Dariusza Dudka zmierzą się z niemieckim TSV 1860 Monachium (6 lutego), a także z dwoma zespołami z Chin – Changchung Yatai (10 lutego) i Beijing Renhe (12 lutego).