Rafał Pietrzak z Sosnowca zadebiutował w reprezentacji Polski. – Spełniło się jedno z moich największych marzeń z dzieciństwa – mówi.

Rafał Pietrzak zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Włochami. Sosnowiczanin wszedł na boisko w 80. minucie za Jakuba Błaszczykowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

– Spełniło się jedno z moich największych marzeń z dzieciństwa. Każdy młody chłopak śni o grze z orzełkiem na piersi, a ja mam szansę tego doświadczyć – mówił przed meczem na łamach Łączy Nas Piłka Rafał Pietrzak.

26-letni Rafał Pietrzak swoją przygodę z piłką rozpoczął w AKS Górnik Niwka Sosnowiec. Następnie przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec. Grał również m.in. w Górniku Zabrze, GKS-ie Katowice i Zagłębiu Lubin. Obecnie reprezentuje barwy Wisły Kraków.

Rafał Pietrzak – fot. Łączy Nas Piłka
Rafał Pietrzak – fot. Łączy Nas Piłka

Warto wspomnieć, że ostatnim piłkarzem urodzonym w Sosnowcu, który dostąpił zaszczytu gry w reprezentacji Polski był Eugen Polanski. Do kadry trafił za kadencji Franciszka Smudy, a swój ostatni mecz w koszulce z orłem na piersi zagrał 5 marca 2014 roku.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here