Piłkarki Czarnych Sosnowiec rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu Ekstraligi kobiet. W zespole Grzegorza Majewskiego dojdzie do kilku zmian.

11 lipca piłkarki Czarnych Sosnowiec przeszły testy sportowe na terenie AWF Katowice. Po kilku treningach na własnym obiekcie drużyna wyjedzie na Turniej Amber Cup 2019 w Siauliai, którego gospodarzem będzie mistrz Litwy Gintra Universitetas. Zagłębianki spędzą tam pięć dni (17-21 lipca) i zmierzą się z takimi zespołami, jak Flora Tallin (mistrz Estonii), Górnik Łęczna (mistrz Polski) i wspomniany już zespół Gintra Universitetas. Po powrocie sosnowiczanki zagrają jeszcze na wyjeździe sparing z UKS SMS Łódź.

Plan sparingów Czarnych Sosnowiec:

17.07.2019, godz. 19.00 Flora Tallin – Czarni Sosnowiec (Siauliai Central Stadium)
19.07.2019, godz. 16.00 Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna (Radviliskis Stadium)
21.07.2019, godz. 14.00 Gintra Universitetas – Czarni Sosnowiec (Siauliai Central Stadium)
27.07.2019, godz. 13.00 UKS SMS Łódź – Czarni Sosnowiec (Stadion im. Kazimierza Górskiego w Łodzi)

W kadrze klubu z Sosnowca dojdzie do kilku zmian. Wiadomo już, że kibice Czarnych nie zobaczą na murawie Joanny Operskalskiej i Marty Cichosz. Ta pierwsza postanowiła zakończyć swoją piłkarską karierę, a druga na razie ją zawiesiła. Z Czarnymi pożegnała się także Maja Osińska, której 30 czerwca zakończyło się wypożyczenie z UKS SMS Łódź. Odchodzą też Joanna Węcławek i Oliwia Cichy, która szuka nowego klubu

Kto przyjdzie? 15 lipca do Czarnych dołączy Katarzyna Daleszczyk, która do Sosnowca trafi z włoskiego Sassuolo Calcio. Kolejnym wzmocnieniem będzie powrót po kontuzji Pauliny Zawiślak. Na dniach umowy podpiszą także reprezentantka Polski Weronika Zawistowska z Górnika Łęczna oraz Wiktoria Kuciewicz z AZS PWSZ Wałbrzych. Jak udało nam się dowiedzieć, klub negocjuje jeszcze przyjście kilku znanych piłkarek.

Transfery Czarni Sosnowiec (lato 2019/2020)

Przychodzą: Katarzyna Daleszczyk (Sassuolo Calcio), Paulina Zawiślak (powrót po kontuzji), Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna), Wiktoria Kuciewicz (AZS PWSZ Wałbrzych).
Odchodzą: Joanna Operskalska (koniec kariery), Marta Cichosz (przerwana kariera), Maja Osińska (UKS SMS Łódź, Górnik Łęczna ?), Joanna Węcławek (GKS Katowice ?), Oliwia Cichy (szuka klubu).

Ekstraliga kobiet rusza 3 sierpnia. W pierwszej kolejce podopieczne Grzegorza Majewskiego zagrają na wyjeździe z GKS-em Katowice. W kolejnej do Sosnowca przyjedzie Górnik Łęczna.

Foto: Dariusz Koziorowski

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here