32-letni mężczyzna przewożący dwóch kolegów zakończył jazdę na słupie oświetleniowym odbijając się wcześniej od bariery energochłonnej. Jak wykazały badania, miał ponad promil alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło około godziny 2.25 przy skrzyżowaniu ul. AL. Kołłątaja z Paryską. Jadący ul. Al. Kołłątaja od Dąbrowy Górniczej 32 – letni mieszkaniec Będzina stracił panowanie nad swoim autem i odbijając się od barier energochłonnych uderzył w słup oświetleniowy.

Jak wykazały czynności policjantów przybyłych na miejsce, do utraty kontroli nad pojazdem przyczynił się fakt, iż kierowca w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu. Ponadto, kierując pojazdem będąc nietrzeźwym nie posiadał uprawnień. O dalszym losie kierowcy zadecyduje już sąd i prokurator.

32-latek nie jest jedyną osobą, która będzie się musiała liczyć z surowymi konsekwencjami. W ciągu zaledwie doby do listy zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w powiecie będzińskim dołączyli m.in.: 21 – letni mieszkaniec Sławkowa podróżujący skuterem z wynikiem ponad 1,5 promila, zatrzymany w Dziewkach kierowca fiata punto z wynikiem prawie 2,5 promila i 22-letni obywatel Ukrainy zatrzymany w Będzinie przy ul. Niepodległości z wynikiem 1,5 promila. Wszyscy niebawem staną przed obliczem sądu i prokuratury czekając na dotkliwe kary za popełnione przestępstwa.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here