W nocy z soboty na niedzielę, w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej doszło do incydentu. Pijany policjant wszczął awanturę. Chodzi o funkcjonariusza zajmującego stanowisko kierownicze niższego szczebla.

Jak udało nam się ustalić, pijany policjant będący po służbie, pojawił się w dąbrowskiej komendzie około godz. 2:30. Mężczyzna zaczął się awanturować. Jego zachowanie było agresywne i jak wynika z relacji „zagrażało jego bezpieczeństwu”. Dlatego też został obezwładniony, a na miejsce wezwano pogotowie ratunkowego. Mężczyzna trafił na oddział psychiatryczny i obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

– Komendant wszczął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Zabezpieczono także nagranie z monitoringu. Policjant był po służbie. Mogę tylko dodać, że dał się poznać jako bardzo miły i spokojny człowiek, a także dobry policjant – mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

Rzecznik zdementował także pojawiające się informacje jakoby policjant miał w trakcie awanturowania się „ruszyć w kierunku służbowej broni”.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Każdego policjanta raz do roku na tydzień powinno się brać profilaktycznie do zakładu zamkniętego żeby sprawdzić czy nie jest alkoholikiem. Przecież 3/4 tych mend chleje dzień w dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here