Pijany mężczyzna wdarł się do sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i zniszczył ołtarz.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 marca, przed południem. 41-letni mężczyzna wtargnął do świątyni i zniszczył ołtarz. Przed dalszą dewastacją powstrzymali go księża. Okazało się, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak informuje sosnowiecka diecezja zniszczeniu uległa m.in. mensa ołtarzowa oraz krzyż. Nie doszło natomiast do profanacji Najświętszego Sakramentu.

Nie wiadomo, jaka kara grozi mężczyźnie. Oprócz zniszczenia mienia może odpowiadać m.in. za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację miejsca kultu.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie ksiądz biskup Grzegorz Kaszak prosi o modlitwę za proboszcza parafii, duszpasterzy jak i całą wspólnotę parafialną. Prośmy w naszych prywatnych modlitwach Matkę Bożą Anielską, czczoną w dąbrowskim sanktuarium jako Panią i Matkę Zagłębia, o wstawiennictwo za nami u swojego Syna, jak i o opamiętanie i miłosierdzie dla tych, którzy nie mają szacunku dla tego co dla nas święte – apelują przedstawiciele diecezji sosnowieckiej.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Nasi dziadkowie i babcie mówili że świata się będzie psół do czasu kiedy pieniądz zastąpi matkę ,ojca,siostrę,brata,wiarę i wszystko inne. Później będzie zjazd do odchłani unicestwienia.

  2. To jest przypadek wskazujący na obserwację psychiatryczną. Za komuny dostał by 5 gumek w efekcie czego gęsto by miał w porach oraz siedzenie i spanie przez dwa tygodnie na stojąco. Ponadto do końca życia z głową by było w porządku.

  3. Dlaczego nie wprowadzono nakazu zamknięcia kościołów? TVPiS transmitowała mszę gdzie było więcej niż 50 osób a komunię dawano do ust. Kościół Katolicki jak zawsze ponad prawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here