Prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 60-letni kierowca autobusu miejskiego, który został zatrzymany w niedzielę (22.12) przez będzińskich policjantów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 22 grudnia, około południa, w Będzinie przy ul. Barlickiego. Zaniepokojony stanem kierowcy autobusu miejskiego świadek postanowił o swoich podejrzeniach poinformować będzińskich stróżów prawa.

Wysłany na miejsce patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę autobusu. Mundurowi od razu wyczuli od 60-letniego obywatela Ukrainy alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie promil.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu ma zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grożą mu teraz nawet 3 lata więzienia.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Droga redakcjo ? Czemu na zdjęciu do artykułu pokazaliście zdjęcie katowickiego Solarisa na pętli w Czeladzi skoro zdarzenie miało miejsce w Będzinie przez innego przewoźnika ?

  2. to pracodawca nie wiedzial o tym? moze skoro pracodawcy pedagogiczni maja dostep do listy pedofili to tak samo pracodawcy transportowi powinni miec wglad do listy kierowców z zabranymi prawo jazdy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here