Sosnowieccy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie kompletnie pijani rodzice opiekowali się dwójką małych dzieci. Oboje mieli blisko 3,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Ostrowy Górnicze. Policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się małe dzieci pod opieką nietrzeźwych rodziców. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że mieszkańcy nie zamierzają ich wpuścić.

Zaalarmowani dobiegającym z wnętrza mieszkania płaczem, policjanci sforsowali ogrodzenie, weszli na posesję, a następnie do mieszkania. Zastali w nim dwoje maluchów: 5-letniego chłopca i niemowlę, które nie ukończyło jeszcze 3 miesiąca życia.

– U obojga „ opiekujących się” nimi rodziców podczas badania stwierdzono blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie – tłumaczy st. asp. Sonia Kepper, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Dzieci trafiły pod opiekę lekarzy, gdzie w trakcie badań stwierdzone zostanie, czy nic im nie dolega i czy nic nie zagraża ich zdrowiu. O losie obojga nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje teraz prokurator.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here