Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego w Zawierciu akt oskarżenia przeciwko sędzi Małgorzacie M.-N. oskarżonej o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 12 marca w Zawierciu. Jak pisaliśmy wcześniej, kierująca suzuki straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w drzewo. Kobieta, mimo zdarzenia, nie zatrzymała się, odjechała z miejsca zdarzenia.

Jazda z promilami

Szybko okazało się, że prowadzącą pojazd jest 54-letnia sędzia, która na co dzień pracowała w Sądzie Rejonowym w Zawierciu i orzekała w wydziale cywilnym. Badanie wykazało, że kobieta miała 3,31 promila alkoholu.

W toku postępowania prokuratura zgromadziła materiał dowodowy między innymi w postaci opinii instytucji specjalistycznej z zakresu toksykologii, zeznań policjantów i innych świadków wydarzenia.

Uchylenie immunitetu i zarzuty

Wobec tych ustaleń Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wystąpił z wnioskiem do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie o podjęcie uchwały w przedmiocie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Małgorzaty M.-N. za popełnienie czynu prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Po uzyskaniu zgody Sądu Dyscyplinarnego na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej, prokurator ogłosił Małgorzacie M.-N. zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

– Przesłuchana w charakterze podejrzanej sędzia złożyła obszerne, zasadniczo korespondujące z ustaleniami śledztwa wyjaśnienia i przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu – podaje Prokuratura Krajowa.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Będą przewlekač aż sprawa ulegnie przedawnieniu. Życie pokazało że czyny zabronione nie dotyczą Nadzwyczajnej Kasty. Już tak było. Śmiertelnik byłby w pierdlu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here