Policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali 44-letnią kobietę, która przewoziła samochodem 4-letnią córkę. Nieodpowiedzialna matka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Dyżurny zawierciańskiej policji otrzymał informację o pijanej kobiecie, która przewoziła swoją 4-letnią córkę. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, która jechała w kierunku Zawiercia,  w miejscowości Giebło została zahaczona lusterkiem przez jadącego z przeciwka fiata cinquecento.

Kierująca fiatem nie zatrzymując się odjechała z miejsca kolizji. Poszkodowana kobieta zawróciła i wezwała policję. Oba pojazdy zatrzymały się w Pilicy. Po zatrzymaniu, kierująca fiatem tłumaczyła policjantom, że nie zauważyła zderzenia.

Dziwne zachowanie i tłumaczenie 44-latki skłoniło policjantów do przeprowadzenia badania na obecność alkoholu w organizmie. W czasie badania wydmuchała ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i dowód rejestracyjny. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd. – Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, górna granica pozbawienia wolności wynosi 5 lat – tłumaczą przedstawiciele zawierciańskiej policji.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here