Będzińscy policjanci zatrzymali 24-letnią kobietę, która opiekowała się 5-miesięcznym niemowlęciem. Teraz sprawą kobiety oraz jej dziecka zajmie się sąd rodzinny.

Pijaną matkę niemowlęcia zastali stróże prawa, wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na będzińskim osiedlu Syberka. Jak się okazało, członkowie rodziny nie mogli się dostać do mieszkania, w którym miała przebywać 24-latka wraz ze swoim 5-miesięcznym synem.

Dotarcie do lokalu, w którym spała zmożona alkoholem 24-latka, było możliwe dopiero po rozwierceniu zamków w drzwiach wejściowych. Do sforsowania drzwi wejściowych potrzebna była interwencja ślusarza.

Wewnątrz mieszkania policjanci zastali śpiącą kobietę. Jej twardy sen związany był ze sporą dawką alkoholu, jaką wcześniej wypiła 24-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie dwa promile alkoholu. Pod opieką nieodpowiedzialnej matki znajdował się jej 5-miesięczny syn.

W efekcie policyjnej interwencji maluchem zajęła się jego babcia. Dalszym losem dziecka zajmie się teraz sąd rodzinny. Będzińscy stróże prawa sprawdzą, czy 24-latka swoim zachowaniem nie naraziła na niebezpieczeństwo pozostającego pod jej opieką dziecka.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here