Sosnowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 27-letnią kobietę, która poruszała się po mieście autem, którego przednie koło było praktycznie pozbawione opony. W trakcie kontroli okazało się, że w wydychanym przez nią powietrzu jest ponad 1,6 promila alkoholu.

Uwagę policjantów poruszających się po ulicy 3 Maja w Sosnowcu nieoznakowanym radiowozem, zwróciły bardzo wolno jadące samochody. Na czele kolumny aut jechał mercedes, z którego prawego przedniego koła sypały się iskry. Działo się tak dlatego, że opona na kole była poważnie uszkodzona i auto jechało praktycznie na samej feldze.

Policjanci zatrzymali jadącą nim kobietę. Szybko wyczuli od niej intensywną woń alkoholu. Jak się okazało, 27-latka miała go w wydychanym powietrzu ponad 1,6 promila. Ponadto, okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy,które zostało zatrzymane pod koniec grudnia, również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo kobieta podczas zatrzymania była agresywna, wykrzykiwała wulgaryzmy, także pod adresem policjantów. Została zatrzymana i przewieziona do komendy celem wykonania dalszych czynności. Na miejscu nadal zachowywała się agresywnie – znieważyła policjanta wykonującego czynności kontrolne.

Ostatecznie, 27-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu oraz znieważenia policjantów. Grożą jej 2 lata pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Pewnie była z nadzwyczajnej kasty tak bardzo zmęczona walką o konstytucję, demokrację i wartości! Nikt nie powinien śmieć zabronić jej dalej wykonywania zawodu.

  2. Czy Rzecznik Praw Obywatelskich wszczął już postępowanie dyscyplinarne wobec lżonych Policjantów za zdradzieckie milczenie?

    • Ale nie dyscyplinarne. Aktualne RPO to ogon PO i jej układowiczów. Identycznie jak sądy. Pseudo niezależne od dziesiątków lat. Można by parafrazować i wstąpić do ich swojego świata, i bełkotać, że się tego rzecznika nie uznaje.

  3. pablo:

    takie dzisiaj czasy… słabe i głupie…
    co natomiast dziwi w czasach powszechnego donosicielstwa: nikt nie zadzwonił???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here