W internecie opublikowany został film na którym widać, jak przechodzący przez oznakowane przejście pieszy zostałby uderzony przez samochód, który nie ustąpił mu pierwszeństwa.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Wawel w Sosnowcu. Na nagraniu widać, jak jeden z kierowców zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby pozwolić mu bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.

Kiedy przez pasy przechodził pieszy, nagle na drugim pasie jezdni, drugi kierowca, najprawdopodobniej nie widząc pieszego, nie zdążył zahamować przed przejściem, prawie potrącając młodego mężczyznę.

Na szczęście, chociaż sytuacja wyglądała groźnie, wszystko skończyło się dobrze, nikt nie odniósł obrażeń, a jedynie sytuacja zestresowała wszystkich jej uczestników.

Film został opublikowany ku przestrodze wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno kierowców, jak i pieszych, którzy powinni zachować szczególną ostrożność po zmroku oraz przy jesiennej i zimowej aurze.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Nikogo nie chcę bronić…ale piesi jak chodzą ubrani jak ninja to sami proszą się o podobne przypadki. Ja wiem że odblask jeden czy drugi nie jest cool ani trendy, ale może uratować nam życie. Jak sami nie zadbamy o swoje szanse na przeżycie to nikt nie zadba. Mówią to z perspektywy i kierowcy i pieszego.

  2. Wszedł na jezdnię jednokierunkową i patrzał w prawo odwracając głowę od kierunku ruchu, natura prawie wyeliminowała głupotę. Wina kierowcy ewidentna, widać numery, czy Policja już zabrała mu prawo jazdy?

  3. Jedna podstawowa zasada, którą sam stosuję i która już parę razy uratowała mi tyłek: nigdy nie wychodzę „z automatu” na drugi pas jezdni. Zawsze zwalniam i upewniam się, czy pojazd jadący drugim pasem – obojętnie, czy w tę samą stronę, czy z naprzeciwka – widzi mnie i się zatrzyma. Pieszy na filmiku na pewno tego nie zrobił. Nieważne, po czyjej stronie jest tu prawo. Mam wystarczającą wyobraźnię i wolę życia (w zdrowiu), żeby dbać o siebie niezależnie od przepisów. Pamiętajmy też, że kierowcą może być praktycznie każdy, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, refleksu, umiejętności, kondycji psycho-fizycznej itd. Nie patrzmy więc tylko ślepo na przepisy, a włączmy więcej odpowiedzialności po swojej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here