W centrum miasta, tuż przed wejściem do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Porębie, powstało pierwsze źródełko z wodą.

Mieszkańcy Poręby mogą już ugasić pragnienie wodą z miejskiego źródełka. Teraz nie będzie trzeba biec po butelkę wody do pobliskiego sklepu. Wystarczy skorzystać ze źródełka, które stanęło przed budynkiem przy ul. Wojska Polskiego 20 (ośrodkiem zdrowia).

Poznać można je po charakterystycznej Kropelce – maskotce Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Jej wizerunek ozdobił tablicę informacyjną z regulaminem korzystania ze źródełka.

– Najpierw należy zapoznać się z instrukcją obsługi naszego nowego kranika z czystą, nadającą się bezpośrednio do picia wodą – zaznacza Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK. – By ze źródełka popłynęła woda, należy wciskać przycisk, odczekać chwilę, a później już pić do woli – dodaje.

MPWiK zapewnia, że źródełko jest bezpieczne. Sprawdził je i odebrał sanepid. Dodatkowo, ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających ze źródełka nie można myć tutaj rąk. Obowiązuje również zakaz prania ani używania jakichkolwiek detergentów.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here