Osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne ogrzewanie gazowe mogą uzyskać nawet 3000 złotych dofinansowania. Rusza nowy program.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kontynuuje działania, zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce i rozpoczyna program, w ramach którego osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła mogą uzyskać dofinansowanie. Inicjatywa wpisuje się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne.

– To kolejna inicjatywa wspierająca rządowe starania o poprawę jakości powietrza w Polsce i realne wsparcie walki ze smogiem. Tym samym dajemy szansę polskim rodzinom na wymianę ogrzewania, które jest bardziej przyjazne środowisku i korzystne cenowo – podkreśla Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

W ramach ogólnopolskiego programu PGNiG dopłaty do kotła gazowego może uzyskać w sumie 11 tysięcy gospodarstw domowych. Dziesięć tysięcy z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1000 złotych na zakup kotła gazowego, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na jeszcze wyższe dofinansowanie.

– To dobrze, że rodziny otrzymają atrakcyjną ofertę. Dzięki podpisanej umowie tysiąc rodzin, posiadających Kartę Dużej Rodziny, może liczyć na dofinansowanie nawet do 3000 złotych – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wnioski w ramach programu będzie można składać osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja 2018 roku. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

– Jesteśmy przekonani, że powietrze w naszym kraju może być czyste, dlatego podejmujemy szereg konkretnych działań w tym kierunku. Konsekwentnie promujemy gaz ziemny jako paliwo ekologiczne i chcemy, aby jak najwięcej Polaków mogło z niego korzystać – zadeklarował Piotr Woźniak, Prezes PGNiG.

Program „Dofinansowanie nawet do 3000 zł” wspiera cele kampanii edukacyjnej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, prowadzonej przez Fundację PGNiG od listopada ubiegłego roku, dedykowanej przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i ich rodziców.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Wymiana pieca na gazowy przy dzisiejszych jego cenach? Paliwo rzeczywiście jest ekologiczne, ale niekoniecznie tanie. Więc właściwie dla kogo proponuje się takie rozwiązania? Na pewno nie dla przeciętnego polaka, który zarabia minimalną krajową, albo to i nie. Dlatego nie dziwię się ludziom, którzy trwają przy węglu, chociaż i on w ostatnim sezonie grzewczym poszedł znacząco w górę i nadwyrężył kieszeń nie jednej polskiej rodziny.
    Ja przeszedłem z węgla na biomasę. Mój kocioł (Kostrzewa) na pellet chodzi już 6 rok. Wtedy nikt jeszcze nie myślał, że będą kiedyś jakiekolwiek dopłaty do wymiany. Niech władze pomyślą o obniżeniu stawki VAT na ekologiczne paliwa (bo na pellet u nas niezmiennie 23%), byłaby to na pewno jakaś zachęta do przejścia na ekologiczne piece i ekologiczny opał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here