Kolejne zagłębiowskie miasto przyłączyło się do akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem jest pomoc bezbronnym i bezdomnym zwierzętom.

Wojkowice przyłączyły się do charytatywnej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom” – Pełna Miska Dla Schroniska. Impreza odbędzie się w sobotę, 30 września.

– Jak nie trudno się domyślić akcja ta polega na zbiórce wszelkich materiałów, które wesprą schronisko na wielu płaszczyznach. Oczywiście zbieramy pokarm dla psów i kotów – karmy suche i mokre, plastikowe nakrętki, szelki, obroże, smycze oraz materiały na tworzenie i ocieplanie legowisk – prześcieradła, koce, ręczniki itp., możliwe będzie także wsparcie finansowe – wolontariusze będą posiadać puszki – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Każda osoba, która w jakikolwiek sposób wesprze akcję zostanie obdarowana gadżetem bądź upominkiem od sponsorów. Ponadto, całej imprezie towarzyszyć będą występy taneczne i wokalne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać występy zespołu tanecznego 3 mieszkanek Wojkowic – Dance For You, a Stowarzyszenie Kate Dream Team zaprezentuje zumbę. Wystąpią także muzycy z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu, grupa NILUFAR, która zaprezentuje taniec orientalny (taniec brzucha) oraz zespół ColorBearsTeam działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, który zaprezentuje pokaz tańca jumpstyle.

Pojawią się także stoiska promocyjne i informacyjne: Salon piękności dla zwierząt PLUTO z Czeladzi, Klasyczna Niedziela (prezentacja samochodów klasycznych) oraz punkt informacyjny Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Dla dzieci przygotowano wspaniałą, bezpłatną atrakcję – dmuchany zamek. Nie zabraknie także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. tablet, piłka z autografami zawodników Zagłębia Sosnowiec czy koszulki z logiem Wojkowic.

Wydarzenie odbędzie się w Parku Miejskim, w byłej muszli koncertowej. Start imprezy o godz. 10:00.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here