W sobotę, 21 września na bulwarach Czarnej Przemszy przed Urzędem Miejskim w Będzinie odbędzie się akcja „Pełna miska dla schroniska”, której celem jest pomoc bezbronnym i bezdomnym zwierzętom.

„Pełna miska dla schroniska” to akcja społeczna, podczas której każdy może okazać serce wspierając bezbronne zwierzęta z sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Podczas sobotniej imprezy zbierana będzie karma (mokra i sucha) dla psów i kotów, plastikowe nakrętki, środki finansowe oraz artykuły, które nadają się do wyścielania zwierzakom klatek (np. koce, prześcieradła, kołdry, kosze). Są to rzeczy niezbędne do opieki nad porzuconymi zwierzętami.

– Pomagamy zwierzakom ze schroniska. W sobotę, na bulwarach Czarnej Przemszy przed Urzędem Miejskim, zbieramy karmę i materiały na legowiska. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji – zachęca Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z porad ekspertów w zakresie doboru zdrowego i zbilansowanego pokarmu dla zwierząt, a także pielęgnacji psów i kotów. Nie zabraknie także zajęć kreatywnych dla najmłodszych, gdzie będą mogli wspólnie malować zwierzęta oraz dmuchańcy i innych atrakcji. Wśród uczestników zbiórki odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

Warto przypomnieć, że dzięki ubiegłorocznemu wydarzeniu udało się zebrać 2 tony karmy dla zwierząt z sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz niezliczoną ilość nakrętek, żwirku, koców, misek, psich i kocich zabawek oraz drapaków.

Wydarzenie odbędzie się na Bulwarach Czarnej Przemszy przed Urzędem Miejskim w Będzinie. Start imprezy o godz. 13:00.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here