Już po raz piąty będzińska biblioteka wesprze akcję Pełna miska dla schroniska, której celem jest pomoc bezbronnym i bezdomnym zwierzętom.

„Pełna miska dla schroniska” to akcja społeczna, z inicjatywy Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom”, podczas której każdy może okazać serce wspierając bezbronne zwierzęta z sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie już po raz piaty weźmie udział w akcji „Pełna miska dla schroniska”. W najbliższą sobotę, 23 września w budynku biblioteki zbierana będzie karma (mokra i sucha) dla psów i kotów, plastikowe nakrętki, środki finansowe oraz artykuły, które nadają się do wyścielania zwierzakom klatek (np. koce, prześcieradła, kołdry, kosze). Są to rzeczy niezbędne do opieki nad porzuconymi zwierzętami.

Impreza pod będzińską książnicą rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 14:00. Osoby, które nie będą mogły wesprzeć akcji tego dnia, mogą to uczynić do soboty, 30 września przynosząc karmę do biblioteki.

Warto przypomnieć, że dzięki ubiegłorocznemu wydarzeniu udało się zebrać 764 kg karmy dla zwierząt z sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, dużą ilość koców, materacy, prześcieradeł i plastikowych nakrętek oraz 554 zł, które przeznaczono na działalność schroniska.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here