Pasieka na dachu Urzędu Miasta jako promocja dla Sosnowca? To inicjatywa jednego z mieszkańców. Czy spodoba się urzędnikom?

Na początku maja Mateusz Wiatr zwrócił się do prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego z pomysłem utworzenia małej pasieki na dachu Urzędu Miejskiego lub innego urzędu w Sosnowcu.

– Podobne pasieki funkcjonują w Katowicach – m.in. na dachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że te pszczoły wytworzyły więcej miodu niż tradycyjna pasieka w przestrzeni wiejskiej. Kolejna pasieka powstała na dachu salonu Ferrari przy ul. Bocheńskiego w Katowicach – tłumaczy Mateusz Wiatr.

Pasieka – fot. Pixabay

Społecznik uważa, że utworzenie pasieki na dachu budynku Urzędu Miasta to dobry pomysł na promocję dla Sosnowca jako miasta, które dba o środowisko i promuje ekologię. – Ponadto wytworzony miód mógłby trafić do sprzedaży w Centrum Informacji Miejskiej. Istotny jest też aspekt edukacyjny i promujący ochronę środowiska. Według ONZ 90 proc. żywności świata pochodzi ze stu gatunków roślin i aż 71 z nich zapylają pszczoły – dodaje Mateusz Wiatr.

Co myślicie o tej inicjatywie? Czy pasieka na dachu sosnowieckiego magistratu to dobry pomysł?

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Własnie w centrum miast pasieki są jak najbardziej dobrym pomysłem. Wiele już w Polsce funkcjonuje. Jeśli ktoś – Pan twierdzi że to absurdalny pomysł to widać kompletny brak wiedzy! Oby wszystkie samorządy to wprowadziły.

  2. Głupota goni głupotę…
    Pan Wiatr chce się wypromować na swoich/nieswoich „pomysłach”.
    Nie udało mu się dostać do rady miejskiej, to próbuje zabłysnąć kopiując pomysły innych osób. Proponuje posypać się brokatem – będzie więcej szajningu 😀

  3. Bardzo dobry pomysł na promocję szczytnego celu.Pszczoły nie bardzo interesują się ludźmi o ile ci nie wejdą im skutecznie w drogę. Jeśli ktoś lubi chodzić po dachu i zaglądać do Ula niech ma się na baczności 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here