W nocy z 16 na 17 marca w wielu miastach Polski odbędzie się Nocny maraton pływania Otyliada. Wydarzenie odbędzie się także w miastach naszego regionu.

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Pierwszy maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 r. jest imprezą ogólnopolską. W tym roku odbędzie się na 47 pływalniach w całym kraju, w tym w Będzinie i Dąbrowie Górniczej.

Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Jednak głównym celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie.

Dlaczego akurat pływanie? – To najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa, nie potrzeba sprzętu, ani extra ubrania, a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka – przekonują organizatorzy wydarzenia. – W dotychczasowych pięciu Otyliadach uczestniczyło ponad 11 tys. Polaków, którzy łącznie przepłynęli 40 195 kilometrów – dodają.

Najbliższy maraton odbędzie się w nocy z 16 na 17 marca 2019 r. Początek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielny poranek o godz. 6.00. Mieszkańcy Zagłębia mogą pływać przez całą noc na krytej pływalni OSiR w Będzinie, dąbrowskim Nemo oraz w parku wodnym „Jura” w Łazach. Zapisy w dniu zawodów na basenie.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here