W najbliższy weekend, w dwóch miastach Zagłębia Dąbrowskiego nastąpi oficjalne otwarcie psich wybiegów. Miłośnicy zwierząt będą usatysfakcjonowani.

W sobotę, 30 września w Będzinie odbędzie się oficjalne otwarcie pierwszej w Będzinie ogólnodostępnej Strefy Psiej Aktywności. Będzie to nowoczesna i bezpieczna przestrzeń dla czworonożnych mieszkańców miasta. Pojawią się w niej urządzenia do amatorskich ćwiczeń oraz do profesjonalnego treningu takie jak: tunel, slalom, kładka, obręcze do przeskakiwania, płotek do przeskoków czy równoważnia.

– Taki wybieg dla psów będzie strefą budowania pozytywnej więzi w relacji człowiek-pies, ale przede wszystkim wspaniałym miejscem do zabawy i treningów dostarczających psom niezbędną dawkę ruchu i bodźców intelektualnych – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Przy strefie powstanie ścieżka edukacyjna dotycząca pozytywnych aspektów posiadania psa, ulubionych ras, psich zawodów, a także sportów, jakie można uprawiać ze swoim pupilem, nie zabraknie również psich zagadek i ciekawostek.

Otwarcie odbędzie się o godzinie 15.00 na terenie plant przy ulicy Bursztynowej. Wydarzeniu towarzyszyć będą także atrakcyjne konkursy. Wygrać będzie można: karmę, produkty do pielęgnacji psa, zabawki oraz smakołyki.

Dzień później, 1 października, o godzinie 15.00 w Parku Jordana otwarty zostanie pierwszy w Czeladzi wybieg dla psów o dźwięcznej nazwie „Rexarium”. Wybieg ma być miejscem aktywnego wypoczynku dla psów i ich właścicieli. Zwierzęta będą mogły bez żadnych przeszkód korzystać z pełni swojej swobody. Na terenie wybiegu zamontowane zostały urządzenia do zabaw dla piesków oraz kilka ławeczek dla właścicieli.

Czeladzkiemu świętu miłośników psów towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Dla uczestników wydarzenia przygotowano m.in.: psią kawalkadę, czyli największy spacer z psami w mieście, pokaz psów policyjnych i pracujących w WOPR, prezentację psich umiejętności (agility, frisbee i innych), porady: weterynaryjne, behawioralne i pielęgnacyjne oraz wiele innych. Posiadacze psów będą mogli skorzystać z bezpłatnego przycinania pazurków swoich pupili.

To jednak nie koniec atrakcji podczas niedzielnego otwarcie wybiegu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs na najsympatyczniejszego psa w mieście, który otrzyma zaszczytny tytuł „Rex Czeladź 2017”. Psim Królem Miasta może zostać każdy czworonóg, niezależnie od rasy (bądź jej braku), płci i wieku.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 września przesłać wiadomość prywatną na fecebookowe konto miasta zgłoszenie, zawierające zdjęcie swojego ulubieńca i krótki opis (wiek, płeć, rasa, historia pieska (jak do Was trafił?), jego usposobienie i cechy charakterystyczne, upodobania, ciekawostki na jego temat i anegdoty z jego udziałem) oraz numer telefonu opiekuna.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here