W skrzynkach pocztowych mieszkańców Jaworzna znalazły się listy, których nadawca przedstawia się jako PornHub i żąda opłaty za korzystanie z jego serwisu. To oszustwo.

Na facebookowym profilu JaworzonoPL zamieszczono rachunek, który trafił do skrzynek pocztowych mieszkańców. To rzekomo wezwanie do zapłaty, wysłane przez serwis PornHub, czyli jedną z największych stron z filmami pornograficznymi.

W piśmie czytamy, że na podany numer konta należy przesłać 250 zł, inaczej sprawa zostanie przekazana na drogę sądowa.

– Niniejszym wzywam do zapłaty zależności w wysokości 250 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia oznaczonego jako termin zapłaty do dnia uiszczenia zaległości. Żądania należności wynika z nieopłaconego zakupu filmów VIP – czytamy w liście.

Pismo nie jest zaadresowane imiennie i można było je znaleźć w skrzynkach pocztowych na kilku jaworznickich osiedlach – m.in. na Podwalu.

Pismo jest podpisane z imienia i nazwiska. Dane są prawdopodobnie zmyślone, nie istnieje też adres biura, które rzekomo wysłało pismo. Na ul. Taborowej 42 w Warszawie nie ma żadnego budynku, nie zgadza się też podany kod pocztowy.

Jak informuje policja jest to oszustwo. – Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu i musimy zbadać, czy sprawa ta nosi zmamiona przestępstwa – przekazał nadkom. Tomasz Obarski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Jak dodaje Tomasz Obarski, trudno jest określić kształt prawny zaistniałej sytuacji. – Nie mamy osoby poszkodowanej. Policjanci ustalili, ze numer tego rachunku jest niewłaściwy, a każda próba przelania pieniędzy jest nieudana – podkreśla.

Policja, na razie nie ma sygnałów, by podobne listy znajdowano w innych dzielnicach Jaworzna.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here