69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Poznany w sieci mężczyzna obiecywał jej wspólne życie. Zamiast tego wyłudził od zakochanej kobiety 166 tys. złotych.

Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Oszust, aby wyłudzić pieniądze grał na uczuciach samotnej kobiety. Podawał się za amerykańskiego lekarza na misji w Jemenie. Za pomocą translatora pisał o utracie najbliższych. Obiecywał wspólny związek i przyjazd do Polski. Prosił też o pożyczkę pieniędzy.

Zakochana kobieta uległa i w kilku bankowych przelewach od listopada 2019 roku do 26 lutego 2020 wysłała łącznie na konta w USA i Ukrainie prawie 38,5 tys. euro. czyli ponad 166 tys. złotych. Gdy kontakt się urwał do kobiety dotarło, że było to oszustwo. Sprawę bada teraz dąbrowska policja.

– Przestrzegamy przed tzw. oszustwem na żołnierza, czy lekarza i tu uwaga, jego ofiarą mogą paść również mężczyźni. Znane są bowiem przypadki, gdy to kobieta podając się za żołnierza, oficera, czy lekarza na zagranicznej misji uwodziła poznanego w Internecie mężczyznę – apelują policjanci. – Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści – dodają.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here