Zdarzają się takie dni, w które zagłębiowskie miasta mogą „poszczycić” się większą ilością smogu niż Pekin. Władze miast próbują walczyć z tym problemem na różne sposoby, z różnym skutkiem, w Będzinie organizują m.in. „Bieg ekologów”.

7 października w lasku grodzieckim w Będzinie odbędzie się impreza biegowa mająca charakter prozdrowotny, skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Bieg ekologów zaplanowano na czterech dystansach: 700 m – 13 lat i młodsi, 1400 m – 14-16 lat, 3000 m – kobiety od 17 lat i 6000 – mężczyźni od 17 lat. Zawodnicy wystartują o godzinie 11:00.

– Impreza ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Będzina na problemy ochrony środowiska, szczególnie niską emisję oraz sposoby jej ograniczania – informuje będziński magistrat.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, na który będą składały się T-shirt, numer startowy, woda w szklanej butelce i owoc.

W ramach wpisowego każdy z uczestników powinien przynieść makulaturę, puszki albo elektroodpady. Po biegu surowce wtórne zostaną przekazane do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Jak informują organizatorzy, biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 do godz.10.30. Zapisy TUTAJ do 5 października lub w dniu zawodów w biurze zawodów.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here