Tegoroczną odsłonę wojkowickiego święta kultury uczcimy niebanalnymi muzycznymi doznaniami w wykonaniu wschodzącej gwiazdy alternatywnego rocka – Tomasza Organka.

Charyzmatyczny muzyk znany jest szerszej publiczności z doskonałych występów na trasach koncertowych Męskiego Grania, zawita również do Wojkowic. Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z muzyką wyjątkową, inteligentną i pełną wieloznacznych tekstów.

Tomasz Organek rozpoczynał muzyczną karierę m.in. od grania razem z toruńskim zespołem SOFA. Po kilku latach postawił jednak na solową karierę, co było strzałem w dziesiątkę, gdyż sprawiło, że muzyk stał się rozpoznawalny, a tworzony przez niego projekt Ørganek jest już poważną marką, obok której nie można przejść obojętnie.

Debiutancka płyta Organka szybko pokryła się platyną, a wydana kilka miesięcy temu płyta pt. „Czarna Madonna” zbiera doskonałe recenzje. Jest laureatem wielu znaczących nagród w tym Nagrody Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego.

Muzyka, którą tworzy to mix stylów i gatunków podrasowanych rockowym brzmieniem, tak więc jego twórczością mogą zachwycić się fani zarówno hip-hopu jak i soulu lub funku.

Organek będzie gwiazdą drugiego dnia Wojkowickich Dni Kultury, czyli 7 kwietnia. Jego koncert odbędzie się o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Bilety na wydarzenie są dostępne od 15 lutego w przedsprzedaży w cenie 40 zł, w marcu w cenie 45 zł, a w kwietniu za 50 zł.

Czy zagłębiowskie miasta w odpowiedni sposób walczą ze smogiem?

  • Nie (70%, 284 Votes)
  • Tak (30%, 124 Votes)

Total Voters: 408

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here