Policjanci z Jaworzna zatrzymali trzy kobiety podejrzane o dokonywanie kradzieży na szkodę osób starszych. Zatrzymane wchodziły do mieszkań pod pretekstem napicia się wody, a następnie okradały swoje ofiary.

W listopadzie do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zadzwoniła 82-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że została okradziona przez trzy młode osoby. Złodzieje pod pretekstem napicia się wody weszli do jej mieszkania i skradli gotówkę w kwocie 3 tysiące złotych.

W wyniku podjętych czynności, tuż przed świętami zostały zatrzymane trzy osoby. Okazało się, że wszystkie trzy kobiety są mieszkankami Zabrza w wieku od 35 do 40 lat i były wcześniej karane za podobne przestępstwa.

Śledczy ustalili również, że są, one sprawcami kradzieży dokonanej w styczniu na szkodę mieszkanki Jaworzna. Wówczas skradziono 6,5 tysiąca złotych. Zatrzymanym grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty – przestrzegają policjanci.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here