Policjanci z Jaworzna zatrzymali nieletniego włamywacza, który okradał altanki działkowe. Młody mężczyzna przed mundurowymi, którzy zapukali do jego drzwi, ukrył się w szafie.

Wraz z nadejściem jesiennej aury działkowcy powoli przygotowują swoje ogrody na nadejście zimy. W miniony weekend również działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Jaworznie postanowili odwiedzić swoje ogródki, aby przygotować je na nadejście zimy.

Niestety, ku ich zdumieniu i rozgoryczeniu, zastali swoje altanki doszczętnie splądrowane. Jak się okazało, w noc poprzedzającą ich przyjście na działki, włamywacz odwiedził dwa ogródki działkowe. Łupem rabusia padły drobne przedmioty codziennego użytku oraz sprzęty ogrodowe.

Mundurowi w wyniku przeprowadzonych czynności wytypowali potencjalnego sprawcę. Ich ustalenia były trafne, już godzinę po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zapukali do mieszkania, w którym miał mieszkać złodziej. Po wejściu do środka okazało się, że 17-latek ukrył się w szafie przed mundurowymi, myśląc, że go nie znajdą.

Oprócz włamywacza w szafie policjanci w mieszkaniu odnaleźli skradzione przedmioty z działek. 17- latek podczas przesłuchania przyznał się do winy. Szybko wyszło także na jaw, że wcześniej dokonywał już podobnych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here