Młody pięściarz z Sosnowca, Mateusz Wodziński, został Akademickim Mistrzem Polski w boksie w wadze półciężkiej.

Mateusz Wodziński z Górnika Sosnowiec podczas III Akademickich Mistrzostw Polski pokonał najlepszych pięściarzy z całego kraju. Młody sosnowiczanin wywalczył tym samym prawo startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na początku września w Rosji.

Mateusz Wodziński swój start rozpoczął od walki z zawodnikiem 06 Kleofas Katowice Thomasem Paschkiem. Walka stała na bardzo wysokim poziomie, jednak przewaga w całym pojedynku należała do zawodnika Górnika Sosnowiec. W półfinałowym pojedynku rywalem Zagłębiaka był Maciej Liska (06 Kleofas Katowice). Walka, po serii mocnych ciosów, które spadły na głowę przeciwnika, zakończyła się zwycięstwem Wodzińskiego.

W finałowej walce Mateusz Wodziński zmierzył z zawodnikiem Odry Opole Tomaszem Czyczerskim (brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów). Sosnowiczanin pokazał klasę i pokonał swojego przeciwnika na punkty.

Złoto wywalczone w III Akademickich Mistrzostwach Polski daje sosnowiczaninowi prawo startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na początku września w Rosji.

Mateusz Wodziński ma 21 lat i jest studentem drugiego roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Przez wielu uważany jest za prawdziwy talent i następcę Henryka Średnickiego, legendy zagłębiowskiego boksu.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here