Plac Wolności w Dąbrowie Górniczej ożywa latem. Wszystko za sprawą ogródków letnich. Tak było przynajmniej do niedawna. W tym roku ożywienia może nie być. Ponieważ nie ma chętnych do ich prowadzenia.

Wreszcie przyszła wiosna, a wraz z nią sezon na ogródki letnie. Dąbrowianie przyzwyczaili się, że kiedy robi się ciepło na Placu Wolności pojawiają się ogródki, gdzie na świeżym powietrzu można zjeść lub czegoś się napić.

Ile ogródków pojawi się w tym roku na Placu Wolności? Możliwe, że ani jeden. Na początku miesiąca miasto ogłosiło przetarg, na maksymalnie trzy ogródki. Przetarg właśnie się zakończył. Bez rezultatu.

– Przetarg na oddanie w najem trzech miejsc pod ogródki letnie zakończył się wynikiem negatywnym. Ponieważ nie wpłynął żaden wniosek od osób zainteresowanych prowadzeniem ogródka. W najbliższym czasie podjęta zostanie decyzja czy zostanie ogłoszone następne postępowanie przetargowe – mówi Lucyna Stępniewska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Dlaczego w tym roku nie ma chętnych przedsiębiorców na wynajęcie miejsca na Placu Wolności? Możliwe, że przeszkodą jest cena za dzierżawę terenu. Stawka wywoławcza dziennego czynszu wynosiła 44 zł, 48 i 64 zł, w zależności od wielkości powierzchni wynajętej pod ogródek piwny. Zainteresowani do wyboru mieli trzy propozycje: 220, 240 i 320 metrów kwadratowych.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. to co było w zeszłym roku, to jakiś żart, menelownia , wstyd że Żywiec markuje taki syf, byłam dwa razy i zawsze to samo, o pijanej barmance nie wspomnę

  2. Z tego co mi wiadomo ogródki znajdują się w pasie drogowym co oznacza, że najpierw należy wystąpić o wydanie pozwolenia na zajęcie pasa drogowego co kosztuje w granicach 70-80gr za m2/1dzien co w przypadku ogródka 200 m2 daje kwotę na m-c 4500zł.
    Oprócz tego należy złożyć ksero koncesji na alkohol, jeśli jest na piwo można sprzedawać tylko piwo, na wódkę jest inna koncesja jak wiadomo. Następnie umowa najmu lokalu przy placu Wolności oraz do tego wszystkiego należy mieć zgodę wspólnoty na sprzedaż alkoholu, a z tego co wiadomo z tym zawsze był problem. Aha, pozwolenie na zajęcie pasa drogowego wystawiane jest na 1 miesiąc więc co 30 dni należy składać komplet dokumentów od nowa…. najlepiej było by tam zasiać kukurydzę lub zaorav ten plac…. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here