Na początku lutego pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich nowych mieszkań na osiedlu Sfera. – To największa od wielu lat inwestycja mieszkaniowa w Jaworznie – podkreślają urzędnicy.

Mieszkańcy osiedla Sfera odebrali 5 lutego klucze do swoich mieszkań. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało tam dziewięć bloków z 84 lokalami na wynajem. – Bardzo cieszy mnie fakt, że w naszym mieście tak szybko rozwija się rynek nieruchomości i cały czas wzbogacana jest oferta mieszkaniowa. Dbamy o to, by była korzystna i atrakcyjna, a przez to zachęcała do osiedlania się w Jaworznie – mówi powiedział Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Osiedle Sfera w Jaworznie - fot. UM Jaworzno
Osiedle Sfera w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

Osiedle Sfera położone jest w spokojnej i zielonej części miasta. – Przez kilka ostatnich lat działania związane z budownictwem mieszkaniowym zmieniły krajobraz wielu jaworznickich dzielnic, czyniąc je atrakcyjnymi miejscami do mieszkania i codziennego życia. Osiedle Sfera to kolejna inwestycja oferująca mieszkańcom doskonałe warunki do zamieszkania, z dobrą komunikacją i zapleczem rekreacyjnym – dodał prezydent Silbert.

Osiedle Sfera w Jaworznie - fot. UM Jaworzno
Osiedle Sfera w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

Mieszkania mieszczą się w 3-kondygnacyjnych budynkach (parter, I piętro i poddasze użytkowe) i składają się z 6-11 lokali każdy. – Cieszę się, że wspólnie z żoną mogliśmy odebrać klucze do wymarzonego mieszkania. Bardzo fajne otoczenie i już teraz wiemy, że będzie nam się tu dobrze żyło – powiedział nam jeden z lokatorów.

„Osiedle Sfera” to największa inwestycja mieszkaniowa od czasów budowy osiedla Gigant w latach 80-90 XX w. W okolicy Ośrodka Edukacji Ekologiczno – Geologicznego GEOsfera, Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje osiedle, w którym swoje miejsce w Jaworznie znajdą aż 402 rodziny.

Osiedle Sfera w Jaworznie - fot. UM Jaworzno
Osiedle Sfera w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

Ponadto mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. boisko wielofunkcyjne i plac zabaw, a także ponad 800 miejsc parkingowych. Dopełnieniem krajobrazu ma być pełna infrastruktura drogowa oraz liczne drzewa i krzewy, których nasadzenia są tak zaplanowane, by każdemu z budynków wielorodzinnych zapewnić kameralność.

W trzecim i czwartym kwartale tego roku gotowych powinno być kolejnych 90 mieszkań na wynajem oraz 23, które można będzie kupić na własność.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Bloki fajne, ale mieszkania w nich tanie raczej nie są . Tyle się mówi, że okoliczne miejscowości się wyludniają, a jednak ktoś tu jeszcze kupuje mieszkania i chce mieszkać.
    Przydałyby się nowe osiedla, ale takie z prawdziwego zdarzenia. Bloki, ze 4 piętra każdy i w miarę tanie mieszkania w nich, tak aby przeciętnego człowieka było zwyczajnie stać na nie.

  2. No chyba juz takiej byc nie moglo, a pan pani pragnie byc posiadaczem taniego mieszkania wlasnosciowego, gdy zajdze koniecznosc jego sprzedazy ? Bo ja nie. Ta sprawa dotyczy mieszkania TBS gdzie jest partycypacja a nie wlasnosc.

  3. Tylko pralata Cebuli brak na zdjeciach, bo rodzina prezesa niemal w komplecie. thank U dear UM 4 sharing those terrific pictures

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here