Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia usłyszała 30-letnia matka, którą zatrzymali śląscy kryminalni. Kobieta przekazała swoje 3-letnie dziecko bułgarskiej rodzinie, a sama w tym czasie pobierała świadczenie na jego wychowanie.

W piątek, 26 stycznia, z będzińskimi stróżami prawa skontaktowali się pracownicy ośrodka pomocy społecznej w Siewierzu. Zaniepokojeni zniknięciem 3-letniego dziecka i jego matki, zwrócili się o pomoc do mundurowych. Oprócz miejscowych policjantów, do działań wkroczyli także kryminalni z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Następnego dnia, w jednym z hoteli na terenie powiatu będzińskiego, stróże prawa znaleźli matkę chłopca. Okazało się, że kobieta ma także drugie, 9-letnie dziecko, które wychowują członkowie rodziny.

– Początkowo 30-latka nie chciała sprecyzować miejsca, ani podać namiarów na osoby, do których trafił młodszy syn. Przekazała tylko, że 3-latek przebywa w Warnie – przekazał Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania chłopca. Zdobyli informacje o miejscach, w których mogło przebywać dziecko. Za pośrednictwem oficerów Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji, śląscy policjanci skontaktowali się z bułgarskimi stróżami prawa i przekazali swoje ustalenia. W ramach międzynarodowej współpracy, tamtejsi policjanci sprawdzili przekazane im adresy. W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z mieszkań znaleźli 3-latka. Całe i zdrowe dziecko trafiło do bułgarskiej placówki, skąd wkrótce wróci do Polski.

Kryminalni ustalili, że chłopiec przebywał poza granicami naszego kraju od listopada. W tym czasie jego matka pobierała w Polsce comiesięczne świadczenie wychowawcze.

Kobieta została objęta policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do sądu rodzinnego, gdzie zapadnie decyzja o dalszym losie dziecka. Za narażenie 3-latka na niebezpieczeństwo nieodpowiedzialnej matce grozi nawet 5 lat więzienia.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Gratuluję. Teraz tak matka dostanie 3 lata Zamkną Bułgarską rodzinę która pewnie bardzo pragnęła dziecka, a dziecko trafi do Polskiego domu dziecka gdzie odbierze wzorowe wychowanie. Mój kraj, taki piękny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here