Teatr Zagłębia dołączył do ogólnopolskiej akcji zbiórki książek Zaczytani.org. – Od 30 kwietnia do 20 maja można zostawiać w teatrze książki, które zostaną przekazane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka – informują sosnowieccy twórcy.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu dołączył do ogólnopolskiej akcji zbiórek książek Zaczytani.org. Od 30 kwietnia do 20 maja w teatrze można zostawiać książki, które zostaną przekazane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie stworzą Bibliotekę Małego Pacjenta.

Cel akcji jest bardzo szczytny. Organizatorzy zbiórki chcą, aby każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę i choć na chwilę mogło oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o chorobie.

Książki można zostawiać w trzech punktach w teatrze: we foyer (przed, w czasie i po spektaklach), na portierni teatru (codziennie od 6.00 do 22.00, wejście od strony parkingu) oraz w Biurze Obsługi Widzów (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00, ul. Teatralna 4). Zbiórka trwa do 20 maja.

– Ważne, by przekazane książki były wydane po 2000 roku. Niezniszczone i w bardzo dobrym stanie, czyli takie, jakie można podarować bliskiemu w czasie choroby – przekazała Ewa Koralewska, rzeczniczka prasowa Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest fundacja Zaczytani.org., której celem jest otoczenie troską dzieci przebywających w szpitalach i hospicjach, u których zmiana środowiska i problemy zdrowotne wywołuje stres i strach.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here