Wraz z początkiem września na podróżnych czekają zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji miejskiej.

Początek września to nie tylko powrót dzieci i młodzieży do szkół i przedszkoli, ale także zmiana kursowania komunikacji miejskiej i pociągów. Na podróżnych czekają nowe połączenia, wydłużony czas przejazdu czy nawet zastępcza komunikacja.

W najbliższą niedzielę (2 września) wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Z utrudnieniami powinni się liczyć szczególnie podróżni linii S1 na odcinku Częstochowa – Zawiercie, S5 na odcinku Żywiec – Zwardoń oraz linii S7 w relacjach Chałupki – Bohumin i Rybnik – Sumina.

Zmiany na linii S1 zaczną się już na samym początku jesiennej korekty. Ze względu na prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe od 2 września ruch pociągów na odcinkach Częstochowa Raków – Poraj oraz Myszków – Zawiercie będzie prowadzony po jednym torze. W związku z tym część pociągów będzie musiała kursować objazdem przez Mirów, z pominięciem Korwinowa. Cztery pociągi będą miały skrócone relacje, kończąc kurs w Zawierciu. Nie będzie również kursować pociąg przyspieszony Biegański.

Jest też dobra wiadomość. Podtrzymana zostanie część postojów nad jeziorem Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. Od 2 września do 20 października podróżni będą mieli tutaj do dyspozycji osiem pociągów każdego dnia.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

KZK GOP również zmienia rozkład. Od 1 września obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze szkolne. To jednak nie koniec zmian. W celu integracji systemów komunikacji publicznej realizowanych obecnie przez KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, z dniem 1 września zostanie wprowadzona zmiana numeru linii nr 14, na numer 15.

Ponadto, kurs linii nr 49 odjeżdżający o godz. 13:05 z przystanku „Sławków ZWM” zostanie opóźniony o 6 minut (z godz. 13:05 na 13:11), a kurs linii nr 88 odjeżdżający o godz. 21:40 z przystanku „Sosnowiec Urząd Miasta” (dni robocze) zostanie opóźniony o 8 minut (z godz. 21:40 na 21:48), a rozkład jazdy linii nr 622 na dni robocze zakłada zmiany w porannym układzie kursów.

Jeszcze jedną istotną zmianą dla mieszkańców Zagłębia jest fakt, że dla linii nr 807 zostanie włączony do obsługi przystanek „Sosnowiec Pogoń Orla”.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here