Ruszył kolejny etap remontu ulicy Nowopogońskiej w Czeladzi. Na mieszkańców czekają utrudnienia, wyznaczono nowe objazdy.

Powiatowy Zarząd Dróg w Będzinie w ubiegłym tygodniu przystąpił do realizacji inwestycji pn.: „Przebudowa ciągu drogowego na odcinku Czeladź ul. Nowopogońska od ronda przy ul. Wiejskiej do ul. Grota Roweckiego w Sosnowcu na odcinku do skrzyżowania z DK86- etap I”, której wartość po przetargu wynosi 3 073 159,15 zł.

Zadanie to otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w wysokości 1 471 677,00 zł. Ponadto Miasto Czeladź przeznaczy ze swojego budżetu dotację celową w wysokości 919 582,86 zł, dzięki czemu obok robót drogowych wykonana zostanie również przebudowa oświetlenia ulicznego wraz z przekładką sieci energetycznej.

Ulica Nowopogońska to główna ulica wjazdowa od strony Sosnowca do Czeladzi, stanowi ważną drogę tranzytową w mieście. Trudno jednak przebyć ją bez ciągłego hamowania lub omijania kolein. Kierowcy od lat skarżyli się, że często dochodzi tam do uszkodzeń samochodów.

Realizacja zadania spowoduje znaczne utrudnienia w ruchu na tym newralgicznym odcinku ul. Nowopogońskiej. Obecnie wprowadzony został plan objazdów w związku z rozpoczęciem jej przebudowy na odcinku od ronda na Piaskach do granicy z Sosnowcem.

Objazd na odcinku od ronda do skrzyżowania ul. Nowopogońskiej z ul. 27 Stycznia będzie poprowadzony ulicami Zwycięstwa, Kościuszki i Francuską.

Objazdy Nowopogońska - fot. UM Czeladź
Objazdy Nowopogońska – fot. UM Czeladź

Objazd całego odcinka od granicy z Sosnowcem od ronda będzie poprowadzony ulicami Orzeszkowej, Wyspiańskiego, Spacerową, Wiosenną i Wiejską do ronda.

Objazdy Nowopogońska - fot. UM Czeladź
Objazdy Nowopogońska – fot. UM Czeladź

Komunikacja miejska nadal będzie kursować ul. Nowopogońską, a przystanki nie zostaną przeniesione na czas remontu. Wyłączenie z ruchy nie będzie też dotyczyć mieszkańców ulic Stalowej, Betonowej i Granicznej, którzy będą mieli dostęp do swoich posesji.

Realizacja inwestycji planowana jest do października br., a jej rezultatem będzie przebudowa drogi, modernizacja kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej, chodnika, remont sygnalizacji świetlnej, 4 przystanków autobusowych, oznakowanie pionowe i poziome oraz wykonanie oświetlenia ulicznego na całym odcinku.

Jak oceniasz sezon 2016/2017 w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Helikopter to chyba najlepsza alternatywa poruszania się po naszym mieście. Tak na serio to bardzo dobrze, że remontują. Szkoda, że nie robiono remontów w poprzednich latach, ale tak to jest jak się odkłada inwestycje. „Co się dowlecze to nie uciecze”

  2. Ciekawe czy mają zamiar coś zrobić z tą ogromną wyrwą na ulicy wiejskiej, w miejscu wjazdu do strefy logistycznej. A, no przecież, zrobili – teraz nie trzeba tam zwalniać do 10 km/h żeby nie rozwalić sobie zawieszenia, po tym wspaniałym łataniu wystarczy do 25.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here