Jeden z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych muzyków polskiej sceny hiphopowej – O.S.T.R. wystąpi w Sosnowcu. Koncert obędzie się w piątek, 22 września w Muzie.

Adam Ostrowski, bardziej znany jako O.S.T.R. urodził się 15 maja 1980 roku w Łodzi, z którą związany jest do dziś. To nie tylko utalentowany i bardzo pracowity muzyk ale także trafny komentator polskiej rzeczywistości.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi i laureatem kilku prestiżowych konkursów. Hip-hopem zainteresował się już jako 12-latek. Swoje próby rejestrował na radiomagnetofonie „Kasprzak”. Jego nagrania zaczęły się w 1995 roku z zespołem BDC, który w 1998 roku przeformował się w LWC, rok później zawiesił działalność. O.S.T.R. działał dalej przez jakiś czas w ramach projektu Obozu TA, a później solo. W 2001 roku wydał swój pierwszy solowy krążek „Masz to jak w banku” nakładem Asfalt Records.

Rok później na rynek trafiły 10-utworowy mixtape „30 minut z życia” i drugi krążek, zatytułowany „Tabasko”, który został nominowany do Fryderyka w kategorii Album Roku – Hip-Hop. Gościnnie pojawili się na nim m.in. Pezeto i Vienio. W 2003 roku Ostry wydał dwupłytowy, wysoko oceniony album studyjny „Jazz w wolnych chwilach”. Promowały go dwa wideoklipy„Rap po godzinach” i „Początek”. Po krążku „Jazzurekcja” o Ostrowskim zrobiło się głośno również poza środowiskiem hiphopowym.

Muzyk wydał kilkanaście albumów, w tym 5 złotych i 3 platynowe. Dwukrotny laureat Fryderyka. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hip-hopowych. W 2014 roku uznany za Artystę Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.

W Sosnowcu Ostry wystąpi w piątek, 22 września. Muzyk zagra koncert promujący jego ostatni album „Życie po śmierci”, który okazał się ogromnym sukcesem. Treścią albumu są przeżycia i przemyślenia Ostrego związane z chorobą nowotworową i dwóch operacji, które przeszedł. Muzycznie za album odpowiada tradycyjnie ekipa Killing Skills, którą obok Adama tworzą dwaj holenderscy producenci. Podczas koncertu usłyszycie również, wszystkim dobrze znane klasyki z repertuaru O.S.T.R.

Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 19:30. Bilety w cenie 40 zł dostępne online na stronie www.kiepura.pl, w kasie sali widowiskowo – koncertowej Muza i w kasie Energetycznego Centrum Kultury.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here