Pracownia diagnostyki obrazowej, działająca w szpitalu powiatowym w Czeladzi, ma nowy tomograf komputerowy. Z nowego urządzenia mogą korzystać chorzy leczeni w szpitalu i pacjenci z zewnątrz.

Szpital w Czeladzi ma nowy tomograf komputerowy. Aparat wyposażony jest w nowoczesną technologię, która umożliwia uzyskanie obrazów najwyższej jakości. – Co ważne, podczas badania pacjent otrzymuje znacznie mniejszą dawkę promieniowania jonizującego – podkreśla dyrekcja placówki.

Urządzenie posiada wbudowaną kamerę, która pomaga w zapewnieniu lepszej opieki pacjentowi dzięki ciągłej obserwacji podczas wykonywanej diagnostyki. Badania przeprowadzane są znacznie szybciej, co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń obrazu (artefaktów) wynikających z poruszania się pacjenta.

– Tomografia komputerowa jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Pozwala na ocenę praktycznie wszystkich części ciała i stanowi jeden z podstawowych elementów diagnostyki wielu chorób, w tym nowotworów – wyjaśnia dyrekcja lecznicy.

Nowy tomograf pozwala m.in. na wykonywanie wysokiej jakości badań angiograficznych, umożliwia obrazowanie jelita grubego oraz wykonywanie badań przesiewowych w kierunku raka płuc, a także ocenę stopnia zwapnienia naczyń wieńcowych.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here